Loading...
Vatandaşlık Danışmanlığı2019-05-22T00:27:38+00:00

E&M Vatandaşlık Danışmanlığı Hizmetleri

Türkiye Cumhuriyeti tarafından belirlenmiş yasal değerler üzerinden, Türkiye’de gayrimenkul satın alımı yaparak elde edilebilen Türk Vatandaşlığı hakkında sizlere vereceğimiz hizmetler ve koşullar hakkında bu sayfa aracılığı ile bilgi alabilirsiniz.

Dilediğiniz an bizimle daha detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

250.000 USD

Değerinde Gayrimenkul alımlarında hak kazanılan Türk Vatandaşlığı

Normal şartlar ile Türkiye’ye ziyarete gelen yabancıların burada kalarak vatandaşlık alması için belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan bir tanesi de Türkiye’de 250.000 dolar veya döviz eşdeğerinde gayrimenkul yatırımı yapmaktır. 19.09.2018 tarihinde resmi gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliğine göre gayrimenkul yatırımı ile vatandaşlık alımı tutarı 1.000.000 Amerikan Doları’ndan 250.000 Amerikan Doları’na düşürülmüştür. Buna göre satın alınan bu gayrimenkulün 3 yıl satılmaması gerekmektedir.

Gayrimenkul yatırımı yolu ile istisnai vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen yabancıların Türkiye’nin herhangi bir ilinden ev, arazi, arsa, dükkan gibi bir taşınmazı satın aldıktan sonra yatırım uygunluk belgesi alması gerekmektedir. Bu yatırım uygunluk belgesi ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Tarafından verilmektedir. 250.000 Dolar değerinde gayrimenkul satın alımı ve yatırım uygunluk belgesi alımı gibi şartları sağlayan yabancı uyruklu vatandaşlar, başvurularının onaylanması halinde kendileri, eşleri ve 18 yaşından küçük çocukları için vatandaşlık almaya hak kazanırlar.

İşte tam bu noktada E&M danışmanlık olarak yardımınıza biz koşuyor ve vatandaşlık alımında izlenecek olan tüm süreçlerde size danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Her şeyden önce şu unutulmamalıdır ki; vatandaşlık başvurusu yapmış olmak, vatandaşlık alındığı anlamına gelmez. Bu süreç yatırımın yapılacak gayrimenkulün seçimi, gayrimenkulün satın alınması, yatırım uygunluk belgesi alınması, vatandaşlık başvurusunun yapılması ve vatandaşlığın onaylanması gibi geniş bir alanı kapsar. E&M danışmanlık ise gayrimenkulün seçiminden vatandaşlığın alınmasına kadar olan bütün bu süreçte gerekli tüm işlemleri hallederek, vatandaşlığı sorunsuz bir şekilde almanızı sağlar. Gayrimenkul yatırımı ile vatandaşlık alımı meşakkatli bir süreçtir.

Yabancı uyruklu kişiler, Türkiye’de konut, iş yeri, arsa, tarla gibi taşınmazları satın alabilirler. Fakat gayrimenkul satın alımında yabancı uyruklu kişilerin en fazla 30 hektar gayrimenkul satın alabilmesi, alınacak olan gayrimenkulün üzerinde ipotek, haciz gibi kısıtlamaların bulunmaması gibi kanunda belirtilen sınırlamalara uyulması gerekmektedir. Vatandaşlık alımı yolunda bu ve bunun gibi birtakım dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Dolayısıyla uzman desteği şarttır. Siz de E&M danışmanlık ile ihtiyacınız olan bu uzman desteğini alabilir ve vatandaşlık alımı yolunda izlenecek olan tüm süreçleri sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Türk Vatandaşlığı?

Üç Tarafı denizler, gökyüzü dört mevsim, daima aydınlık gelecek!

Sosyal, ekonomik ve coğrafik koşulları nedeni ile Türkiye ; gerek yaşam koşulları, yatırım alanlarında yüksek kazanç sağlama, özgür yaşam şartları ile aileniz ve geleceğiniz için üst düzey refah seviyesi ve doğal şartları ile ömür boyu sağlıklı yaşamı garanti edebilen dünya üzerindeki tek ülkedir.

Devamını oku

500.000 USD

Değerinde Gayrimenkul alımlarında hak kazanılan Türk Vatandaşlığı

Türkiye’ye gelen yabancı uyruklu vatandaşlar burada en az 500.000 Amerikan Doları veya eşdeğerinde döviz yatırımı yaparak beklemeden Türk vatandaşı olmaya hak kazanırlar. Daha önce en az 2.000.000 Amerikan Doları olan bu tutar 19.09.2018 tarihinde resmi gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliğine göre 500.000 Amerika doları veya eşdeğerinde dövize indirilmiştir. Bu yatırım çok çeşitli şirket ve kuruluşlara yapılabileceği gibi Türk Bankalarına da yapılabilir. Yatırım yolu ile vatandaşlık almak isteyen yabancı uyruklu vatandaşların, belirtilen tutarda sabit sermaye yatırımı yaptıktan sonra yatırım uygunluk belgesi alması gerekmektedir.

Bu yatırım uygunluk belgesi, mevduat yatırımı ile istisnai vatandaşlık almak isteyen yabancılar için Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu tarafından verilmektedir. 500.000 Amerikan doları değerinde sabit sermaye yatırımı ve yatırım uygunluk belgesi alımı gibi şartları sağlayan yabancı uyruklu vatandaşlar, başvurularının onaylanması halinde kendileri, eşleri ve 18 yaşından küçük çocukları için vatandaşlık almaya hak kazanırlar. Şunu mutlaka belirtmeliyiz ki; yatırım uygunluk belgesi almak, vatandaşlık hakkı kazanıldığı anlamına gelmez dolayısıyla vatandaşlık almak göründüğünden çok daha meşakkatlidir.

Yatırım yolu ile vatandaşlık almak, yatırım yapılacak alanın seçimi, yatırımın yapılması, yatırım uygunluk belgesinin alınması, vatandaşlık başvurusunun yapılması ve vatandaşlığın onaylanması gibi süreçleri kapsar. Ayrıca tüm bunlar yapılırken yasalar ve birtakım sınırlamalar çerçevesinde hareket etmek gerekmektedir. Dolayısıyla vatandaşlık alırken uzman desteği şarttır. İşte tam bu noktada yardımınıza E&M danışmanlık olarak koşuyor ve Türk vatandaşlığı almak için izlenmesi gereken tüm süreçlerde size danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Yatırım yapılacak olan alanın seçilmesinden, yatırımın yapılmasına, yatırım uygunluk belgesi alınmasından, vatandaşlık başvurusunun yapılmasına ve başvurunun onaylanmasına kadar geniş bir süreçte size danışmanlık yaparak, sıkıntısız bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız için gerekli olan tüm şartları yerine getiriyoruz. E&M danışmanlık olarak tüm bu hizmetlerimizi sağlarken en büyük hedefimiz, siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti. Eğer hayallerinizi gerçekleştirmek için tüm bu konularda desteğe ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz. Siz de gerek gayrimenkul yatırımı gerek ise sabit sermaye yatırımı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için bizler ile iletişime geçebilir ve E&M Danışmanlık’ın ayrıcalıklı dünyasına dahil olabilirsiniz.

Antalya, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Tarihi M.Ö 700’lü yıllara dayanan şehrin nüfusu yaklaşık olarak 2.5 milyondur

Türkiye’de Gayrimenkul – Antalya’da Yatırım

Türkiye’de yatırım yapacağınız yere karar vermeden önce Muğla’yı da değerlendirmelisiniz. İster burada yatırım yaparak paranızı değerlendirebilir isterseniz de buralarda yapacağınız 250.000 dolarlık gayrimenkul veya 500.000 dolarlık sabit sermaye yatırımı ile Türk vatandaşı olmaya hak kazanabilirsiniz.

Türkiye’de Gayrimenkul / Muğla

İzmit, Kocaeli’nin ve İzmit Körfezi’nin doğu kısmında yer alır. Kuzeyinde Kandıra, doğusunda Sakarya, güneyinde Kartepe ile Başiskele, güneybatısında İzmit Körfezi ve batısında Derince bulunan İzmit, Türkiye’nin en önemli geçiş noktalarından biridir.

Türkiye’de Yatırım / Kocaeli – İzmit Körfez Kenti

footer-logo

www.emdanismanlik.com ©