Muğla Gayrimenkul Danışmanlığı2019-05-20T13:29:00+00:00

Muğla

Muğla genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Muğla Türkiye’nin en önemli turistik kentlerinden bir tanesidir. Akdeniz ikliminin bulunduğu şehirde yazlar oldukça sıcak geçmektedir. Ortalama olarak 970.000 nüfusa sahip olan Muğla’da 13 ilçe bulunmaktadır. Bu ilçelerden en kalabalık nüfusa sahip olanı Bodrum, en az nüfusa sahip olanı ise Kavaklıdere’dir. Şehirde eğitim ve sağlık hizmetleri de oldukça gelişmiştir. Ülkenin en bilindik üniversitelerinden biri olan Sıtkı Kocaman Üniversitesi burada yer almaktadır. Bunun yanı sıra şehirde devlet ve özel dahil olmak üzere 24 tane de hastane bulunmaktadır.

Muğla, kültürü, mutfağı ve kendine özgü evleri ile de dikkat çekmektedir. Şehrin ekonomisini ise ağırlık olarak endüstri, turizm ve tarım oluşturmaktadır. Başta krom ve mermer olmak üzere maden yatakları açısından zengin olan ilde Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy olmak üzere 3 tane de termik santral bulunmaktadır. Ayrıca Muğla tarım açısından da gelişmiştir. Çam balı ile ünlü olan Muğla, arıcılık açısından oldukça gelişmiştir. Muğla ekonomisinin büyük bir kısmını ise turizm oluşturmaktadır. Bu açıdan Marmaris, Fethiye, Datça, Bodrum en önemli ilçeleri arasındadır.

Bu ilçelerden Marmaris’e bakacak olursak; burası hem şehrin hem de Türkiye’nin en önemli turizm ve tatil merkezlerinden bir tanesidir. Yine Akdeniz ikliminin hakim olduğu Marmaris, özellikle yazları yerli ve yabancı turistlerin akımına uğramaktadır. İlçe, normal şartlarda ortalama olarak 95 bin nüfusa sahip olsa da bu nüfus yaz aylarında turizmin etkisi ile dört beş kat artmaktadır. Dolayısıyla Marmaris, sahip olduğu turizm kapasitesi ile yatırım yapmaya son derece uygundur. Muğla’nın turizm açısından oldukça gelişmiş ve yatırım yapmaya son derece uygun olan bir başka ilçesi ise Fethiye’dir.

Şehrin doğusunda yer alan ilçe, mavi bayraklı, tertemiz ve eşi benzeri bulunmayan Ölüdeniz’e ev sahipliği yapmaktadır. Ölüdeniz dışında, Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu gibi el değmemiş güzelliklere ve tertemiz kumsallara sahiptir. Yaklaşık olarak 158 bin nüfusa sahip olan ilçenin bu nüfusu yine turizmin etkisi ile özellikle yaz aylarında üç dört kat artmaktadır. Şehrin önemli bir turizm merkezi ise Datça’dır. İlçe turizm açısından son derece gelişmiş olmanın yanı sıra içerisinde birçok da antik kenti barındırmaktadır. Datça yarımadası 235 kilometrelik sahil şeridi, özel çevre koruma bölgesi ilan edilmiş olması dolayısıyla bozulmamış doğası, 52 koyu, tertemiz deniz ve kumsalları ve Knidos Antik Kenti gibi değerleri ile yerli ve yabancı turistlerin gözde tatil yerlerinden bir tanesidir.

Yine burası da sahip olduğu turizm kapasitesi ile yatırım yapmaya son derece uygun yerler arasındadır. Şehrin turizm açısından en önemli ilçelerinden bir tanesi ise Bodrum’dur. Bodrum sadece Türkiye açısından değil Dünya açısından da en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Muğla’nın en büyük ilçesi olan Bodrum ortalama olarak 172 bin nüfusa sahiptir. Bu nüfus yaz ayların beş altı kat artmaktadır. İlçede özellikle yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin akımı ile birlikte neredeyse konaklayacak yer bulmak imkansız hale gelmektedir. Yarımada özelliği gösteren bu ilçe Bodrum ilinin en batısında yer alıp Ege’nin tertemiz deniz ve kumsallarına ev sahipliği yapmaktadır.

Ayrıca ilçede yaz turizminin kapasitesini karşılayacak altyapı ve sağlık hizmetleri de bulunmaktadır. Görüldüğü üzere Bodrum, Türkiye’nin değil dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olması açısından yatırım yapmaya son derece uygundur. Siz de mutlaka Türkiye’de yatırım yapacağınız yere karar vermeden önce Muğla’yı da değerlendirmelisiniz. İster burada yatırım yaparak paranızı değerlendirebilir isterseniz de buralarda yapacağınız 250.000 dolarlık gayrimenkul veya 500.000 dolarlık sabit sermaye yatırımı ile Türk vatandaşı olmaya hak kazanabilirsiniz. Gerek Muğla’da yapacağınız yatırımlar için yatırım danışmanlığa gerek ise Türk vatandaşı olup hayallerinizi gerçekleştirmek için vatandaşlık danışmanlığına ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz.

E&M danışmanlık olarak aklınıza takılan her türlü konuda size yardımcı olmamızı istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Türkiye?

Türkiye’den Neden Gayrimenkul Almalısınız?

Nüfus, jeopolitik konum, ticaret merkezileri ve daha fazlası sizlere kazançlı bir yatırım olanağı sunar.

DEVAMINI OKU

İstanbul

İstanbul genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İstanbul

Antalya

Antalya genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Antalya

Ankara

Ankara genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ankara

İzmir

İzmir genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmir

Muğla

Muğla genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Muğla

Samsun

Samsun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Samsun

Ordu

Ordu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ordu

İzmit – Kocaeli

İzmit genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmit

Trabzon

Trabzon genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Trabzon

Bursa

Bursa genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bursa

Bolu

Bolu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bolu

Rize

Rize genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Rize

Aydın

Aydın genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Aydın

Yalova

Yalova genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Yalova

Giresun

Giresun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Giresun

Türkiye’de Yatırıma En Uygun Şehirler

İzmir – Alaçatı – Çeşme, Antalya – Belek – Kalkan – Kekova- Side – Alanya – Kemer – Konyaaltı – Finike – Manavgat – Kaş – Muğla – Marmaris – Fethiye – Datça – Bodrum, Samsun, Ordu, Trabzon, Bursa, Bolu, İzmit, Rize, Aydın, Yalova, Giresun

footer-logo

www.emdanismanlik.com ©