İzmir Gayrimenkul Danışmanlığı2019-05-20T13:07:52+00:00

İzmir

İzmir genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmir, İstanbul ve Ankara’dan sonra Türkiye’nin en büyük üçüncü kenti olup, liman kenti olması dolayısıyla ülkenin önemli ticaret merkezlerindendir. Şehir, Mersin Limanı’ndan sonra ülkenin en büyük ikinci limanı olan İzmir Limanı’na ev sahipliği yapar. Ayrıca İzmir, ülkenin en önemli sanat ve fuar merkezlerindendir. İzmir Enternasyonal Fuarı her yıl burada düzenlenmektedir. Roma İmparatorluğu, Doğu Roma İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan şehrin tarihi MÖ 1800’lü yıllara kadar uzanmaktadır.

İzmir, eğitim açısından da ülkenin en gelişmiş kentleri arasındadır. Şehirde ülkenin en donanımlı üniversitelerinden olan Ege Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi de dahil olmak üzere toplamda 9 üniversite bulunmaktadır. İzmir, eğitimde olduğu gibi sağlık hizmetlerinde de son derece gelişmiştir. Şehirde devlet ve özel hastaneler olmak üzere onlarca hastane bulunmaktadır. Bunlar, ülkenin en donanımlı hastanelerinden olup, uzman Türk doktorlar tarafından hizmet verilmektedir. İzmir’in güncel nüfusu yaklaşık olarak 4.3 milyon olup 30 tane ilçesi bulunmaktadır.

Bu ilçelerin en kalabalık nüfusa sahip olanı Buca olup, en az nüfusa sahip olanı ise Karaburun’dur. Siz de buralarda yatırım yaparak paranızın değerini katlayabilirsiniz. Bu ilçelerin en önemlilerinden bir tanesi ise Çeşme’dir. 43 bin nüfusa sahip olan çeşme şehrin batısında bulunmaktadır. Hiç şüphesiz İzmir’in ve ülkenin en güzel ilçelerinden biri olan Çeşme, özellikle yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin akımına uğramaktadır. Tertemiz denizi, eşsiz sahilleri ve sınırsız eğlence hayatı ile çeşme, tatil için en çok tercih edilen yerlerden bir tanesidir. Dolayısıyla Çeşme’nin ekonomisi büyük ölçüde turizme dayanmaktadır. Yaz aylarında nüfusu beş ila altı kat civarında artan Çeşme, eğitim ve sağlık açısından da oldukça gelişmiştir.

İlçede 18 tane eğitim kurumu, 5 tane de sağlık kurumu bulunmaktadır. Görüldüğü gibi Çeşme, ülkenin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Siz de burada ister yatırım yapabilir isterseniz de yapacağınız 250.000 Dolarlık gayrimenkul veya 500.000 Dolarlık sabit sermaye yatırımı ile Türk vatandaşlığına başvurma hakkına sahip olabilirsiniz. Çeşme’nin en önemli tarihi ve turistik beldelerinden bir tanesi ise Alaçatı. Çeşme merkeze 7 km uzaklıkta olan Alaçatı’nın tarihi 1850’li yıllara dayanıyor. Alaçatı, Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerinden bir tanesi olması açısından dikkatleri çekiyor.

55 kilometrekarelik bir alana yayılan beldenin nüfusu ise yaklaşık olarak 10 bin. Bu nüfus, beldenin ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biri olması dolayısıyla özellikle yaz mevsiminde beş altı kat artıyor. Alaçatı, masmavi denizi, tertemiz kumsalları ve mis gibi havasının yanı sıra sörf yapmaya uygun olan jeofiziksel konumu dolayısıyla da çokça turist çekmeyi başarıyor. Siz de burada yatırım yapabilirsiniz. Görüldüğü üzere İzmir ve İlçeleri gerek ülkenin en önemli yerleri gerek ise önemli Turizm merkezleri olmaları açısından yatırım yapmaya son derece uygunlar.

Siz de mutlaka Türkiye’de yatırım yapacağınız yere karar vermeden önce İzmir’i de değerlendirmelisiniz. İster burada yatırım yaparak paranızı değerlendirebilir isterseniz de buralarda yapacağınız 250.000 dolarlık gayrimenkul veya 500.000 dolarlık sabit sermaye yatırımı ile Türk vatandaşı olmaya hak kazanabilirsiniz. Gerek İzmir’de yapacağınız yatırımlar için yatırım danışmanlığına gerek ise Türk vatandaşı olup hayallerinizi gerçekleştirmek için vatandaşlık danışmanlığına ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz.

E&M danışmanlık olarak aklınıza takılan her türlü konuda size yardımcı olmamızı istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Türkiye?

Türkiye’den Neden Gayrimenkul Almalısınız?

Nüfus, jeopolitik konum, ticaret merkezileri ve daha fazlası sizlere kazançlı bir yatırım olanağı sunar.

DEVAMINI OKU

İstanbul

İstanbul genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İstanbul

Antalya

Antalya genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Antalya

Ankara

Ankara genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ankara

İzmir

İzmir genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmir

Muğla

Muğla genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Muğla

Samsun

Samsun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Samsun

Ordu

Ordu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ordu

İzmit – Kocaeli

İzmit genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmit

Trabzon

Trabzon genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Trabzon

Bursa

Bursa genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bursa

Bolu

Bolu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bolu

Rize

Rize genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Rize

Aydın

Aydın genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Aydın

Yalova

Yalova genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Yalova

Giresun

Giresun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Giresun

Türkiye’de Yatırıma En Uygun Şehirler

İzmir – Alaçatı – Çeşme, Antalya – Belek – Kalkan – Kekova- Side – Alanya – Kemer – Konyaaltı – Finike – Manavgat – Kaş – Muğla – Marmaris – Fethiye – Datça – Bodrum, Samsun, Ordu, Trabzon, Bursa, Bolu, İzmit, Rize, Aydın, Yalova, Giresun

footer-logo

www.emdanismanlik.com ©