İstanbul Gayrimenkul Danışmanlığı2019-05-20T13:06:12+00:00

İstanbul

İstanbul genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İstanbul, Türkiye’nin en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Dünya ekonomi sıralamasında en büyük 34. şehir olan İstanbul, Türkiye’nin de ekonomik açıdan en önemli ve en kalabalık şehridir. Ayrıca İstanbul Avrupa Kıtası’nda kilometrekare başına en fazla insan düşen şehirdir. Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan şehrin Avrupa ve Asya kıtalarında toprakları bulunmaktadır. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul tarih boyunca Roma İmparatorluğu, Doğu Roma İmparatorluğu, Latin İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmanın yanı sıra yüzyıllar boyunca birçok kültür ve uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır.

Şehrin şu anki güncel nüfusu 15 milyon olmakla beraber nüfusun yaklaşık olarak %64’ü Avrupa Yakası’nda, %36’sı ise Anadolu Yakası’nda yaşamaktadır. Bilinen ilk adı Byzantion olan İstanbul, 39 ilçeye sahiptir. Bu ilçelerin 25’i Avrupa Yakası’nda, 14’ü ise Anadolu Yakası’nda olmakla birlikte en kalabalık nüfusa sahip olanı Bağcılar, en az nüfusa sahip olanı ise Adalar’dır. İstanbul, birçok farklı yapıyı ve kültürü içerisinde bulunduran bir şehirdir. En yüksek gökdelenlerden en çok ziyaretçi çeken tarihi yapılarına kadar birçok farklı yapıyı içerisinde barındırmaktadır.

20. Yüzyılda şehrin hızla büyümesi, buraya olan göçün fazlasıyla artmasına sebep olmuştur. Bu göç dalgası buraya inşa edilen yapıların hızla artması sonucunu da beraberinde getirmiştir. İnşa edilen bu yapılar, şehrin daha da genişlemesine ve kalabalıklaşmasına neden olmuştur. Şehrin sahip olduğu yüksek katlı binalar, ofisler ve büyük alışveriş merkezleri daha çok Avrupa Yakasında bulunan Levent, Mecidiyeköy, Maslak, Etiler gibi semtlere toplanmıştır. Türkiye’nin en büyük banka ve şirketlerinin önemli bir kısmı da bu bölgelerde bulunmaktadır. Siz de buralarda yatırım yapabilirsiniz. Şehirdeki lüks köşkler ve yazlık konutlar ise daha çok Anadolu Yakası’nda sahile yakın olan bölgelerdedir.

Birçok alışveriş merkezi ve restoran ise daha çok Kadıköy’de bulunan Bağdat Caddesi’nde toplanmıştır. Yine buralarda da yatırım yapabilirsiniz. Tüm bunlar kadar İstanbul’un tam bir tarih kenti olmasından dolayı, buradaki tarihi anıt ve yapıların sayısı da oldukça fazladır. Bu tarihi anıt ve yapılar İstanbul’un en gözde Turizm merkezlerinden biri olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesidir. İstanbul eğitim açısından da son derece önemli bir şehirdir. Şehirde 7 devlet ve 24 özel olmak üzere toplam 31 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversiteler ülkenin en saygın ve en donanımlı üniversitelerindendir. Şehir, eğitimde olduğu gibi sağlık imkanları açısından da son derece gelişmiştir.

Hastane, klinik, laboratuvar gibi teknolojik ekipmanlara sahip tesislerini içerisinde bulundurup, ülkenin tıbbi araştırma merkezi konumundadır. Görüldüğü üzere İstanbul hem dünyanın hem de Türkiye’nin en gelişmiş şehirleri arasındadır. Dolayısıyla yatırım yapmaya son derece uygundur. Siz de Türkiye’de yatırım yapacağınız yere karar vermeden önce mutlaka İstanbul’u da değerlendirmelisiniz. İster burada yatırım yaparak paranızı değerlendirebilir isterseniz de buralarda yapacağınız 250.000 dolarlık gayrimenkul veya 500.000 dolarlık sabit sermaye yatırımı ile Türk vatandaşı olmaya hak kazanabilirsiniz.

Gerek İstanbul’da yapacağınız yatırımlar için yatırım danışmanlığına gerek ise Türk vatandaşı olup hayallerinizi gerçekleştirmek için vatandaşlık danışmanlığına ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz. E&M danışmanlık olarak aklınıza takılan her türlü konuda size yardımcı olmamızı istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Türkiye?

Türkiye’den Neden Gayrimenkul Almalısınız?

Nüfus, jeopolitik konum, ticaret merkezileri ve daha fazlası sizlere kazançlı bir yatırım olanağı sunar.

DEVAMINI OKU

İstanbul

İstanbul genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İstanbul

Antalya

Antalya genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Antalya

Ankara

Ankara genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ankara

İzmir

İzmir genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmir

Muğla

Muğla genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Muğla

Samsun

Samsun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Samsun

Ordu

Ordu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ordu

İzmit – Kocaeli

İzmit genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmit

Trabzon

Trabzon genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Trabzon

Bursa

Bursa genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bursa

Bolu

Bolu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bolu

Rize

Rize genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Rize

Aydın

Aydın genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Aydın

Yalova

Yalova genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Yalova

Giresun

Giresun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Giresun

Türkiye’de Yatırıma En Uygun Şehirler

İzmir – Alaçatı – Çeşme, Antalya – Belek – Kalkan – Kekova- Side – Alanya – Kemer – Konyaaltı – Finike – Manavgat – Kaş – Muğla – Marmaris – Fethiye – Datça – Bodrum, Samsun, Ordu, Trabzon, Bursa, Bolu, İzmit, Rize, Aydın, Yalova, Giresun

footer-logo

www.emdanismanlik.com ©