Aydın Gayrimenkul Danışmanlığı2019-05-27T08:24:17+00:00

Aydın

Aydın’da Yatırım ve Yaşam

Aydın, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan ve turizm potansiyeli ile dikkat çeken ilidir. Aydın, Kuşadası ve Didim gibi ilçeleri içerisinde barındırması dolayısıyla Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Günümüzde nüfusu yaklaşık olarak 1 milyon 100 bin olan şehrin bu nüfusu özellikle yaz aylarında oldukça artmaktadır. Aydın’da 17 tane ilçe bulunup, bu ilçelerden en kalabalık nüfusa sahip olanı Efeler, en az nüfusa sahip olanı ise Karpuzlu’dur. Tarihi M.Ö 2500’lü yıllara kadar uzanan Aydın Türkiye’nin ilk demiryolu kurulan şehridir.

Ayrıca Türkiye’nin en uzun üçüncü tünelinin de burada bulunması dolayısıyla, bölgede ulaşım son derece gelişmiştir. Aydın ekonomisinin büyük bir kısmını turizm oluşturmaktadır. Turizm açısından en önemli ilçeleri Kuşadası, Didim ve Söke olup, bu ilçelerin nüfusu yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akımı sonucunda iki ila üç kat artmaktadır. Bu turizm potansiyeli dolayısıyla, Aydın iline olan yatırım talebi oldukça fazladır. Aydın içerisinde ise en fazla yatırımlar yine bu üç ilçeye yapılmaktadır. İl, kıyı kesimlerinde turizmin canlı olmasının yanı sıra, iç kesimlerindeki termal kaynaklar ile de yerli ve yabancı turistleri çeker. Şehrin özellikle Buharkent ve Bozdağan ilçesi termal kaynak turizmi açısından son derece önemlidir.

Tüm bunların yanı sıra Aydın’da eğitim de çok gelişmiştir. İl, birçok ilköğretim, ortaöğretim ve lise kurumunu içerisinde bulundurmanın yanı sıra ülkenin en çok tercih edilen üniversitelerinden olan Adnan Menderes Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapar. Aydın’da eğitim kadar sağlık sektörü de gelişmiştir. Kamu ve özel dahil olmak üzere onlarca hastanede uzman Türk hekimleri tarafından hizmet verilmektedir. Görüldüğü üzere Aydın gerek kıyı kesimlerindeki yaz turizmi gerek ise iç kesimlerindeki termal kaynak turizmi açısından en önemli turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla da yerli ve yabancı turistlerin Türkiye’de en çok tercih ettiği yerler arasındadır.

Tüm bu özellikleri dolayısıyla Aydın Türkiye’de yatırım yapmaya en müsait iller arasındadır. Siz de mutlaka Türkiye’de yatırım yapacağınız yere karar vermeden önce Aydın’ı da değerlendirmelisiniz. İster burada yatırım yaparak paranızı değerlendirebilir isterseniz de buralarda yapacağınız 250.000 dolarlık gayrimenkul veya 500.000 dolarlık sabit sermaye yatırımı ile Türk vatandaşı olmaya hak kazanabilirsiniz. Gerek Aydın’da yapacağınız yatırımlar için yatırım danışmanlığına gerek ise Türk vatandaşı olup hayallerinizi gerçekleştirmek için vatandaşlık danışmanlığına ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz.

E&M danışmanlık olarak aklınıza takılan her türlü konuda size yardımcı olmamızı istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Türkiye?

Türkiye’den Neden Gayrimenkul Almalısınız?

Nüfus, jeopolitik konum, ticaret merkezileri ve daha fazlası sizlere kazançlı bir yatırım olanağı sunar.

DEVAMINI OKU

İstanbul

İstanbul genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İstanbul

Antalya

Antalya genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Antalya

Ankara

Ankara genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ankara

İzmir

İzmir genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmir

Muğla

Muğla genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Muğla

Samsun

Samsun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Samsun

Ordu

Ordu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ordu

İzmit – Kocaeli

İzmit genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmit

Trabzon

Trabzon genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Trabzon

Bursa

Bursa genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bursa

Bolu

Bolu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bolu

Rize

Rize genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Rize

Aydın

Aydın genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Aydın

Yalova

Yalova genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Yalova

Giresun

Giresun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Giresun

Türkiye’de Yatırıma En Uygun Şehirler

İzmir – Alaçatı – Çeşme, Antalya – Belek – Kalkan – Kekova- Side – Alanya – Kemer – Konyaaltı – Finike – Manavgat – Kaş – Muğla – Marmaris – Fethiye – Datça – Bodrum, Samsun, Ordu, Trabzon, Bursa, Bolu, İzmit, Rize, Aydın, Yalova, Giresun

footer-logo

www.emdanismanlik.com ©