Antalya Gayrimenkul Danışmanlığı2019-05-27T08:23:33+00:00

Antalya

Antalya’da Yatırım ve Yaşam

Antalya, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Tarihi M.Ö 700’lü yıllara dayanan şehrin nüfusu yaklaşık olarak 2.5 milyondur. Antalya ayrıca Türkiye’nin en çok göç alan illerinden bir tanesidir. Şehrin ekonomisi son derece canlıdır. Turizm, ticaret ve tarımın şehir ekonomisindeki payı oldukça yüksektir. Özellikle 1960’lı yıllarda gerçekleşen yoğun göç dalgası ile sanayi, turizm ve ticaret oldukça güç kazanmıştır. Şehrin limanlarından gerçekleştirilen ihracatın yüzde 67’si Avrupa Birliği ülkeleri ile gerçekleştirilmektedir.

Antalya’nın 19 ilçesi bulunup bunların en kalabalık nüfusa sahip olanı Kepez, en az nüfusa sahip olanı ise İbradı’dır. Antalya’nın en önemli merkezlerinden biri Belek’tir. Serik ilçesine bağlı olan Belek, bölgenin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Antalya merkezden 40 km uzaklıkta bulunan Belek, modern otelleri, golf tesisleri, tenis kortları, futbol sahaları, doğası, tarihi ve sunduğu geniş tatil imkanları ile dikkat çekmektedir. Yaklaşık olarak 8 bin nüfusa sahip olan beldenin bu nüfusu, yaz aylarında dört ile beş kat artmaktadır. Tüm bu özellikleri dolayısıyla Belek, şüphesiz yatırım yapmaya en uygun yerler arasındadır. Antalya’nın diğer önemli turizm merkezlerinden biri de Kaş ilçesine bağlı olan Kalkan beldesidir.

Günümüzde yerli ve yabancı turistler için konaklama imkanı sunduğu lüks villaları ile dikkat çeken beldenin nüfusu yaklaşık olarak 3.5 bindir. Yine bu belde de Antalya’da yatırım yapılabilecek önemli yerler arasındadır. Antalya’nın Demre ilçesine bağlı bir ada olan Kekova’da bölgenin önemli turizm merkezleri arasındadır. 4.5 kilometrekarelik bir alana yayılan adanın üzerinde restoranlar ve pansiyonlar bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin akımına uğrayan adaya ulaşım, tekneler ile sağlanmaktadır. Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan Side’de hem Antalya’nın hem de ülkenin en önemli turizm merkezleri arasındadır.

Antalya’ya 75, Manavgat’a 7 km uzaklıkta bulunan Side, tertemiz denizi, huzurlu doğası ve öne çıkan tarihi değerleriyle yerli ve yabancı binlerce turistin ziyaretine uğramaktadır. Yaklaşık 13 bin nüfusa sahip olan beldenin bu nüfusu, özellikle yaz aylarında turizm nedeniyle dört beş kat artmaktadır. Yine bu beldeler de önemli turizm mekanları olması nedeniyle yatırım yapmaya son derece uygun bölgelerdir. Siz de mutlaka yatırım yapmadan önce Antalya’nın bu beldelerine göz atmalısınız. Antalya’nın en önemli turizm ilçelerinden bir tanesi de Alanya’dır. Yaklaşık olarak 315 bin nüfusa sahip olan ilçe, Antalya’nın doğusunda bulunmaktadır.

Tarih boyunca Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi önemli imparatorluklara ev sahipliği yapmış olan Alanya, 1.598.51 kilometrekarelik bir alana yayılmıştır. İlçenin ekonomisinin çok büyük bir kısmını turizm oluşturmaktadır. İlçe, turizm açısından yüzde 9’luk bir paya sahipken, yabancıların Türkiye’de mülk alımında yüzde 30’luk bir paya sahiptir. Dolayısıyla yabancı yatırımcıların en çok tercih ettiği merkezlerden bir tanesi Alanya’dır. Siz de diğer birçok yatırımcı gibi Alanya’da yatırım yaparak paranızın değerini katlayabilirsiniz. Antalya’nın Alanya kadar önemli olan bir diğer turizm ilçesi de Kemer’dir. Yeşili ve mavisinin mükemmel uyumu ile dikkat çeken Kemer’in nüfusu ise yaklaşık olarak 45 bindir.

Yine bu ilçenin nüfusu da özellikle yaz aylarında dört beş kat artmaktadır. Bu ilçede mutlaka yatırım yapmadan önce göz atılması gereken yerler arasındadır. Antalya’nın merkezine yakın bir konumda bulunan Konyaaltı ilçesi de kendisi ile aynı ada sahip olan plajı ile ünlenmiştir. Burası da Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinin başında yer almaktadır. Yaklaşık olarak 185 bin nüfusa sahip olan Konyaaltı da yabancı yatırımcıların tercih edebileceği yerlerin başında gelmektedir. Antalya’nın Finike ilçesi de turizm merkezleri arasındadır. Yine ekonomisinin büyük bir kısmını turizmin oluşturduğu ilçe, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akımına uğramaktadır.

Antalya’ya bağlı Manavgat ilçesi de yine kendi ile aynı ada sahip olan Manavgat Şelalesi ile ünlenmiştir. Yaklaşık olarak 230 bin nüfusa sahip olan ve yaz aylarında bu nüfusun üç dört kat arttığı ilçe de, ülkenin en önemli turizm merkezleri arasındadır. Tüm bu ilçeler kadar turizmden pay alan diğer bir ilçe ise Kaş’tır. Özellikle dalgıç turizmi ile ünlenen ilçe, yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği en önemli merkezlerden bir tanesidir. Görüldüğü üzere Antalya ve Antalya’nın saydığımız bu ilçeleri Turizm açısından son derece önemlidir.

Dolayısıyla yatırım yapmak için önemli alternatifler arasındadır. Siz de mutlaka Türkiye’de yatırım yapacağınız yere karar vermeden önce Antalya’yı da değerlendirmelisiniz. İster burada yatırım yaparak paranızı değerlendirebilir isterseniz de buralarda yapacağınız 250.000 dolarlık gayrimenkul veya 500.000 dolarlık sabit sermaye yatırımı ile Türk vatandaşı olmaya hak kazanabilirsiniz. Gerek Antalya’da yapacağınız yatırımlar için yatırım danışmanlığa gerek ise Türk vatandaşı olup hayallerinizi gerçekleştirmek için vatandaşlık danışmanlığına ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz.

E&M danışmanlık olarak aklınıza takılan her türlü konuda size yardımcı olmamızı istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Türkiye?

Türkiye’den Neden Gayrimenkul Almalısınız?

Nüfus, jeopolitik konum, ticaret merkezileri ve daha fazlası sizlere kazançlı bir yatırım olanağı sunar.

DEVAMINI OKU

İstanbul

İstanbul genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İstanbul

Antalya

Antalya genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Antalya

Ankara

Ankara genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ankara

İzmir

İzmir genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmir

Muğla

Muğla genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Muğla

Samsun

Samsun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Samsun

Ordu

Ordu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ordu

İzmit – Kocaeli

İzmit genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmit

Trabzon

Trabzon genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Trabzon

Bursa

Bursa genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bursa

Bolu

Bolu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bolu

Rize

Rize genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Rize

Aydın

Aydın genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Aydın

Yalova

Yalova genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Yalova

Giresun

Giresun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Giresun

Türkiye’de Yatırıma En Uygun Şehirler

İzmir – Alaçatı – Çeşme, Antalya – Belek – Kalkan – Kekova- Side – Alanya – Kemer – Konyaaltı – Finike – Manavgat – Kaş – Muğla – Marmaris – Fethiye – Datça – Bodrum, Samsun, Ordu, Trabzon, Bursa, Bolu, İzmit, Rize, Aydın, Yalova, Giresun

footer-logo

www.emdanismanlik.com ©