Ankara Gayrimenkul Danışmanlığı2019-05-27T08:19:21+00:00

Ankara

Ankara’da Yatırım ve Yaşam

Türkiye’nin yatırım yapılabilecek en önemli illerinden bir tanesi de Ankara’dır. Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin en kalabalık ikinci şehri ve başkentidir. Yaklaşık 5.5 milyon nüfusa sahip olan şehir, dünyanın en kalabalık otuz sekizinci kentidir. Gerek Türkiye’nin ortasında yer alması gerek ise işlevi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti’nin merkezidir. Tarihi en az on bin yıl öncesine dayanan Ankara birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en kalabalık ikinci ili olan Ankara, ülkenin en çok göç alan kentlerinden bir tanesidir.

Ankara ekonomik açıdan son derece etkin bir kenttir. Topraklarının %60’ı tarım alanı olarak kullanılan Ankara’nın, nüfusunun dörtte üçü hizmet sektöründe çalışır. Hizmet sektörünün bu kadar gelişmesinin nedeni göçle gelen nüfusa istihdam sağlayacak yeterlilikte sanayinin bulunmaması sonucu, bu nüfusun hizmet sektörüne yönelmesidir. Ankara ayrıca, eğitim açısından da Türkiye’nin en önemli merkezlerinden bir tanesidir. Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi gibi ülkenin en prestijli üniversiteleri bu kentte bulunmaktadır.

Ayrıca şehir, eğitim alanında olduğu kadar sağlık alanında da gelişmiştir. Şehirde bulunan toplam 67 hastanede uzman Türk doktorları tarafından hizmet verilmektedir. Şehirde kültür ve sanat da oldukça değer görmektedir. Kültür ve sanat alanında hizmet veren kuruluşlar özellikle şehrin Opera Meydanı’nda toplanmıştır. Ankara, park ve bahçe gibi yeşil alanlar açısından da oldukça gelişmiştir. Şehir, 1 milyon 300 bin metrekare alanı ile Avrupa’nın en büyük parkı olan Harikalar Diyarı’na ev sahipliği yapar. Ayrıca Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği, Gençlik parkı, Altınpark gibi önemli park ve bahçeler de bulunmaktadır. Şehirde park ve bahçelerin yanı sıra 42 adet de müze bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra Ankara Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının bulunduğu Anıtkabir’e de ev sahipliği yapar. Ankara da en kalabalığı Çankaya olmak üzere 25 tane ilçe bulunmaktadır. Çankaya’dan sonra ise Keçiören gelmektedir. Siz de buralarda yatırım yapabilirsiniz. Ankara modern ve tarihi yapılar açısından da oldukça zengindir. Avrupa’nın en modern binalarından olup 125 metre yüksekliğe sahip olan Atakule ve Kocatepe Camisi gibi yapılar burada bulunmaktadır. Ayrıca Ankara, başkent olması sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin diğer devletlerle ilişkilerini yürüttüğü merkezidir. Görüldüğü gibi Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli şehirlerinden biri olup, sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan oldukça gelişmiştir.

Dolayısıyla yatırım yapmaya son derece uygundur. Siz de mutlaka Türkiye’de yatırım yapacağınız yere karar vermeden önce Ankara’yı da değerlendirmelisiniz. İster burada yatırım yaparak paranızı değerlendirebilir isterseniz de buralarda yapacağınız 250.000 dolarlık gayrimenkul veya 500.000 dolarlık sabit sermaye yatırımı ile Türk vatandaşı olmaya hak kazanabilirsiniz. Gerek Ankara’da yapacağınız yatırımlar için yatırım danışmanlığa gerek ise Türk vatandaşı olup hayallerinizi gerçekleştirmek için vatandaşlık danışmanlığına ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz.

E&M danışmanlık olarak aklınıza takılan her türlü konuda size yardımcı olmamızı istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Türkiye?

Türkiye’den Neden Gayrimenkul Almalısınız?

Nüfus, jeopolitik konum, ticaret merkezileri ve daha fazlası sizlere kazançlı bir yatırım olanağı sunar.

DEVAMINI OKU

İstanbul

İstanbul genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İstanbul

Antalya

Antalya genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Antalya

Ankara

Ankara genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ankara

İzmir

İzmir genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmir

Muğla

Muğla genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Muğla

Samsun

Samsun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Samsun

Ordu

Ordu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ordu

İzmit – Kocaeli

İzmit genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmit

Trabzon

Trabzon genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Trabzon

Bursa

Bursa genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bursa

Bolu

Bolu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bolu

Rize

Rize genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Rize

Aydın

Aydın genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Aydın

Yalova

Yalova genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Yalova

Giresun

Giresun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Giresun

Türkiye’de Yatırıma En Uygun Şehirler

İzmir – Alaçatı – Çeşme, Antalya – Belek – Kalkan – Kekova- Side – Alanya – Kemer – Konyaaltı – Finike – Manavgat – Kaş – Muğla – Marmaris – Fethiye – Datça – Bodrum, Samsun, Ordu, Trabzon, Bursa, Bolu, İzmit, Rize, Aydın, Yalova, Giresun

footer-logo

www.emdanismanlik.com ©