Rize Gayrimenkul Danışmanlığı2019-05-20T13:44:09+00:00

Rize

Rize genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Rize, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda kalan bir ildir. Türkiye’nin en çok yağış alan ili olan Rize, harika doğası ve iklimi ile dikkat çeker. Yazların ılık geçtiği Rize’de Kışları bolca yağmur yağar. Rize, dik yamaçlı vadileri, dağları, buzul gölleri, yemyeşil yaylaları, köprüleri, kaleleri, coşkun akan dereleri, gür ormanları ve tertemiz havası ile Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasındadır. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akımına uğrayan Rize’nin turizm potansiyeli her geçen gün artmaktadır. Rize, Türkiye’nin en çok yağış alan ili olması neticesinde yemyeşil bir bitki örtüsüne sahiptir.

Yeşilin her tonunu içerisinde bulunduran Rize’de birçok yayla ve doğal güzellik bulunmaktadır. Bunların en çok turist çekenleri ise Ayder Yaylası, Ovit Yaylası, Anzer Yaylası ve Rize Kalesi’dir. Topraklarının yüzde 48’i yeşil alanlar ile kaplı olan Rize, Türkiye’ye ormanlarının da yüzde 25’ine sahiptir. Yeşil alanlarının bolluğu ile Rize, şehrin kalabalığından sıkılan ve temiz hava alıp rahatlamak isteyen turistlerin en önemli uğrak noktasıdır. Rize, bu turizm potansiyeli ile yerli ve yabancı yatırımcıların en çok tercih ettiği yerler arasındadır. Rize’deki bu yeşil alanların önemli bir bölümünü ise çay tarlaları oluşturmaktadır.

Çay, Rize’de üretilen en önemli ürün olup, bölge ekonomisinin de bel kemiğini oluşturmaktadır. Burada yaşayan yerli halk, gerek çay tarlarında gerek ise çay fabrikalarında çalışarak kazançları sağlamaktadır. Ayrıca Rize’de üretilen bu çaylar ülkenin çay ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, birçok ülkeye de ihraç edilmektedir. Çaydan sonra Rize ekonomisini oluşturan en önemli ürünler ise fındık ve kividir. Bunlar dışında şehirde balıkçılık da yapılmaktadır. Güncel nüfusu yaklaşık olarak 350 bin olan Rize’de 12 ilçe bulunmaktadır. Bu ilçelerin en kalabalık nüfusa sahip olanı Merkez ilçe, en az nüfusa sahip olanı ise Hemşin’dir.

Görüldüğü üzere Rize gerek yemyeşil doğası ile turistlerin akımına uğraması gerek ise içerisinde bulundurduğu çay sanayisi dolayısıyla yatırım yapmaya son derece uygundur. Siz de mutlaka Türkiye’de yatırım yapacağınız yere karar vermeden önce Rize’yi de değerlendirmelisiniz. İster burada yatırım yaparak paranızı değerlendirebilir isterseniz de buralarda yapacağınız 250.000 dolarlık gayrimenkul veya 500.000 dolarlık sabit sermaye yatırımı ile Türk vatandaşı olmaya hak kazanabilirsiniz.

Gerek Rize’de yapacağınız yatırımlar için yatırım danışmanlığına gerek ise Türk vatandaşı olup hayallerinizi gerçekleştirmek için vatandaşlık danışmanlığına ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz.

E&M danışmanlık olarak aklınıza takılan her türlü konuda size yardımcı olmamızı istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Türkiye?

Türkiye’den Neden Gayrimenkul Almalısınız?

Nüfus, jeopolitik konum, ticaret merkezileri ve daha fazlası sizlere kazançlı bir yatırım olanağı sunar.

DEVAMINI OKU

İstanbul

İstanbul genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İstanbul

Antalya

Antalya genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Antalya

Ankara

Ankara genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ankara

İzmir

İzmir genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmir

Muğla

Muğla genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Muğla

Samsun

Samsun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Samsun

Ordu

Ordu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Ordu

İzmit – Kocaeli

İzmit genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

İzmit

Trabzon

Trabzon genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Trabzon

Bursa

Bursa genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bursa

Bolu

Bolu genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Bolu

Rize

Rize genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Rize

Aydın

Aydın genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Aydın

Yalova

Yalova genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Yalova

Giresun

Giresun genelinde Gayrimenkul Danışmanlığı

Giresun

Türkiye’de Yatırıma En Uygun Şehirler

İzmir – Alaçatı – Çeşme, Antalya – Belek – Kalkan – Kekova- Side – Alanya – Kemer – Konyaaltı – Finike – Manavgat – Kaş – Muğla – Marmaris – Fethiye – Datça – Bodrum, Samsun, Ordu, Trabzon, Bursa, Bolu, İzmit, Rize, Aydın, Yalova, Giresun

footer-logo

www.emdanismanlik.com ©